Witamy w sklepie internetowym MyBee.pl

Właścicielem sklepu jest Specjalistyczne Gospodarstwo Pszczelarskie Gładys.

Mamy szczerą nadzieję, że przedstawione poniżej informacje wzbudzą Państwa zaufanie do naszej pracy i jakości dostarczanych miodów – dla nas jest to największy komplement, gdy kolejny klient przełamuje nieufność (uzasadnioną w dzisiejszym przereklamowanym świecie internetu!) i wraca do nas po koleje słoiki miodu.

 

Miody MyBee.pl - wyróżnienia

 

 

Nasza historia

[Pasja pszczelarska i fachowa wiedza]

Historia naszej pasieki sięga lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wówczas dziadek próbował swoich sił na kilku pniach pszczelich. Niestety, zamiłowanie nie szło w parze z praktyczną wiedzą i pszczoły nie odpowiednio przygotowane, nie przeżywały zimy. Kilkakrotnie dziadek ponawiał swoje próby, niestety z mizernym skutkiem. W tym czasie jego kilkuletni syn, a nasz tata, zaczął upraszać ojca, aby ten podarował mu ul z pszczołami. Tata, zamiłowany przyrodnik, połknął bakcyla i tak się zaczęło. Po latach, jako młodzieniec, otrzymał pracę w pasiece Wojewódzkiego Ośrodka Postępu Rolniczego w Lubaniu na Kaszubach. Tam zdobywał praktykę, która zaowocowała objęciem posady kierownika pasieki hodowlanej w Sząbruku podlegającej Stacji Hodowli i Unasienniania Zwierząt w Olsztynie. Z czasem tata podjął decyzję o poprowadzeniu własnej pasieki. Decyzja ta łączyła się z powrotem w rodzinne strony, w okolice Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Swą pasją pszczelarską tata zaraził niejedną osobę, w tym również obu swoich synów – Łukasza i Kamila. Obaj ukończyli jedyne w Polsce i w Europie Państwowe Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli. Ze zdobytą wiedzą powrócili do rodzinnej pasieki i zaczęli ją powiększać i specjalizować.

Obecnie nasze gospodarstwo pszczelarskie liczy około 400 rodzin pszczelich. Prowadzimy dwa rodzaje pasiek.

- Pierwsza - pasieka hodowlana - specjalizuje się w produkcji wyselekcjonowanych matek pszczelich, które kupują u nas pszczelarze z całej Polski.

- Druga, to tak zwana pasieka wędrowna. Oznacza to, że przewozimy pszczoły w różne miejsca w całej Polsce, tak by uzyskać wysokogatunkowe miody akacjowe, lipowe, gryczane, rzepakowe, spadziowe, wrzosowe i wielokwiatowe.

Od wielu lat jesteśmy członkami Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych.

 

Położenie naszej pasieki

[Skąd pochodzą nasze miody]

Nasza pasieka położona jest na obrzeżach Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich w miejscowości Brzeziny. Niemniej jednak sprzedawane przez nas miody pochodzą z różnych stron Polski. Dzięki prowadzonej przez nas gospodarce wędrownej, uzyskujemy wysokiej jakości miody gatunkowe, których nie sposób pozyskać, gdy pszczoły stoją w jednym miejscu. Dbamy o to by nasze pszczoły zbierały miód z rejonów czystych ekologicznie. Np. Miód spadziowy pochodzi z dziewiczych bieszczadzkich lasów. Z kolei miód wrzosowy pozyskujemy najczęściej na wrzosowiskach Przemkowskiego Parku Krajobrazowego, obszaru objętego programem Natura 2000.

 

Standardy jakości

[Co warto wiedzieć przed zakupem miodu]

Od początku istnienia naszej pasieki stawialiśmy na jakość i tak jest do dziś. Dbamy nie tylko o to, by sprzedawany przez nas miód był wysokiej jakości, jeśli chodzi o normy gatunkowe. Przykładamy najwyższą wagę do tego, by nasze miody nie zmieniły swych właściwości w procesie rozlewania do słoików. Dlatego z dużą pieczołowitością dbamy o to, by temperatura rozgrzewania skrystalizowanego miodu nie przekroczyła 43-45 stopni Celsjusza. To bardzo istotne, bo wielu sprzedawców dla własnej wygody i oszczędności czasu "przegrzewa miód" przez co traci on swoje właściwości nawet jeśli był dobrej jakości.

W  tym sezonie poszerzyliśmy ofertę miodów o miody kremowane – coś dla osób, które z takich czy innych przyczyn wahają się czy kupić miód płynny, czy też skrystalizowany. Miody gatunkowe poddajemy długiemu, wielodniowemu procesowi mieszania i napowietrzania, aż do osiągnięcia odpowiedniej konsystencji. Ten proces jest czasochłonny, ale w pełni zachowuje zdrowotne właściwości miodu. Dzięki temu nawet takie miody jak lipowy, czy gryczany, które po skrystalizowaniu przyjmują gruboziarnistą strukturę, stają się miodami o konsystencji kremu czekoladowego.

Co godne podkreślenia, miody te odpowiadają standardom miodów nie podgrzewanych, ponieważ temperatura rozlewu takiego miodu nie przekracza 34 stopni Celsjusza. Jest to temperatura naturalnie panująca w ulu pszczelim.

Szczerze polecamy te gatunki miodów, bo efekty kremowania tych dwóch miodów pozytywnie zaskoczyły nawet nas.

Nasze miody zostały docenione na wielu wystawach i targach. Potwierdzeniem tego są liczne wyróżnienia i nagrody jak na przykład:

Nagroda Marszałka Województwa Łódzkiego  – Tygielek Smaków 2011

Miody tygielek smaku

 

Laureat wojewódzkiego etapu Polski Producent Żywności 2012 i 2013.

Nagroda miód 2012

Miody nagroda 2013

 

 

Cieszymy się, że nasi klienci wciąż do nas wracają, niekiedy pokonując wiele kilometrów by zaopatrzyć się właśnie w nasz miód. Stąd pomysł sklepu internetowego.

 

Sprzedaż tradycyjna i internetowa

Przez wiele lat zaopatrywaliśmy mieszkańców lokalnych rynków. Z czasem zaczęliśmy sprzedawać nasz miód na kiermaszach i na stoiskach z produktami regionalnymi w centrach handlowych. Zyskaliśmy stałych klientów i renomę potwierdzoną wieloma nagrodami. Coraz częściej jednak nasi klienci dopytywali o możliwość zakupu w sklepie internetowym. Dlatego w roku 2013, korzystając z dobrodziejstw internetu, postanowiliśmy udostępnić zakup naszych produktów również w e-sklepie. Ta dziedziną naszej sprzedaży zajmuje się głównie Ewa - najstarsza córka seniora rodziny.

Nasza oferta jest ograniczona ilością zgromadzonego na dany sezon miodu, dlatego może zdarzyć się sytuacja, że w którymś momencie nasz asortyment będzie niepełny. Jako sprzedawcy, którym zależy na wysokim poziomie usług, korzystamy z przesyłek ubezpieczonych za pośrednictwem firm kurierskich UPS oraz DHL, które gwarantują dostarczenie przesyłki do klienta na drugi dzień roboczy. Specjalistyczne pakowanie, korzystanie z usług renomowanych firm i ubezpieczenie wysyłanych paczek minimalizuje ryzyko ich zniszczenia w transporcie. W rzeczywistości po prostu się to nie zdarza, a gdyby taka sytuacja miała miejsce zajmujemy się całym procesem reklamacyjnym, a klientom niezwłocznie dostarczamy świeżą porcję zamówionych miodów.

 

Serdecznie zapraszamy do zakupów

Opinie klientów

zawsze kupuję miód wielokwiatowy, bo ponoć pomaga w alergii na pyłki ;) poza tym jest pyszny, a ten kremowany ma świetną konsystencję

Kinga B


Pyszny miód, moja córka go uwielbia. Nie wyobrażam sobie by w naszym domu go zabrakło. Polecam.

Karolina Borejza-Lubawska


ma trochę inni smak niż zwykły miód wielokwiatowy, warto było spróbować

Paulina S

Zapraszamy

Kalendarium imprez:

Producenci


CZYTAJ

JAK DZIALA NASZA
RODZINNA PASIEKA

PayPal

Program rabatowy

Otrzymasz 5 punktów lojalnościowych za każde wydane 50zł w sklepie MyBee.pl. 5 punktów to równowartość 2,50zł (1pkt = 0,50zł)