Witamy w sklepie internetowym MyBee.pl 

Właścicielem sklepu jest Specjalistyczne Gospodarstwo Pszczelarskie Gładys.

Mamy szczerą nadzieję, że przedstawione poniżej informacje wzbudzą Państwa zaufanie do naszej pracy i jakości dostarczanych miodów – dla nas jest to największy komplement, gdy kolejny klient przełamuje nieufność (uzasadnioną w dzisiejszym przereklamowanym świecie internetu!) i wraca do nas po koleje słoiki miodu.

sklep z miodami wyróżnienia

Nasza historia

Pasja pszczelarska i fachowa wiedza

Historia naszej pasieki sięga lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wówczas dziadek próbował swoich sił na kilku pniach pszczelich. Niestety, zamiłowanie nie szło w parze z praktyczną wiedzą i pszczoły nie odpowiednio przygotowane, nie przeżywały zimy. Kilkakrotnie dziadek ponawiał swoje próby, niestety z mizernym skutkiem. W tym czasie jego kilkuletni syn, a nasz tata, zaczął upraszać ojca, aby ten podarował mu ul z pszczołami. Tata, zamiłowany przyrodnik, połknął bakcyla i tak się zaczęło. Po latach, jako młodzieniec, otrzymał pracę w pasiece Wojewódzkiego Ośrodka Postępu Rolniczego w Lubaniu na Kaszubach. Tam zdobywał praktykę, która zaowocowała objęciem posady kierownika pasieki hodowlanej w Sząbruku podlegającej Stacji Hodowli i Unasienniania Zwierząt w Olsztynie. Z czasem tata podjął decyzję o poprowadzeniu własnej pasieki. Decyzja ta łączyła się z powrotem w rodzinne strony, w okolice Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Swą pasją pszczelarską tata zaraził niejedną osobę, w tym również obu swoich synów – Łukasza i Kamila. Obaj ukończyli jedyne w Polsce i w Europie Państwowe Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli. Ze zdobytą wiedzą powrócili do rodzinnej pasieki i zaczęli ją powiększać i specjalizować.

Obecnie nasze gospodarstwo pszczelarskie liczy około 400 rodzin pszczelich. Prowadzimy dwa rodzaje pasiek.

  • Pierwsza - pasieka hodowlana - specjalizuje się w produkcji wyselekcjonowanych matek pszczelich, które kupują u nas pszczelarze z całej Polski.
  • Druga, to tak zwana pasieka wędrowna. Oznacza to, że przewozimy pszczoły w różne miejsca w całej Polsce, tak by uzyskać wysokogatunkowe miody akacjowe, lipowe, gryczane, rzepakowe, spadziowe, wrzosowe i wielokwiatowe.

Od wielu lat jesteśmy członkami Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych.

 

Położenie naszej pasieki

Skąd pochodzą nasze miody

Nasza pasieka położona jest na obrzeżach Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich w miejscowości Brzeziny. Niemniej jednak sprzedawane przez nas miody pochodzą z różnych stron Polski. Dzięki prowadzonej przez nas gospodarce wędrownej, uzyskujemy wysokiej jakości miody gatunkowe, których nie sposób pozyskać, gdy pszczoły stoją w jednym miejscu. Dbamy o to by nasze pszczoły zbierały miód z rejonów czystych ekologicznie. Np. Miód spadziowy pochodzi z dziewiczych bieszczadzkich lasów. Z kolei miód wrzosowy pozyskujemy najczęściej na wrzosowiskach Przemkowskiego Parku Krajobrazowego, obszaru objętego programem Natura 2000.

Standardy jakości

Co warto wiedzieć przed zakupem miodu

Od początku istnienia naszej pasieki stawialiśmy na jakość i tak jest do dziś. Dbamy nie tylko o to, by sprzedawany przez nas miód był wysokiej jakości, jeśli chodzi o normy gatunkowe. Przykładamy najwyższą wagę do tego, by nasze miody nie zmieniły swych właściwości w procesie rozlewania do słoików. Dlatego z dużą pieczołowitością dbamy o to, by temperatura rozgrzewania skrystalizowanego miodu nie przekroczyła 43-45 stopni Celsjusza. To bardzo istotne, bo wielu sprzedawców dla własnej wygody i oszczędności czasu "przegrzewa miód" przez co traci on swoje właściwości nawet jeśli był dobrej jakości.

W  tym sezonie poszerzyliśmy ofertę miodów o miody kremowane – coś dla osób, które z takich czy innych przyczyn wahają się czy kupić miód płynny, czy też skrystalizowany. Miody gatunkowe poddajemy długiemu, wielodniowemu procesowi mieszania i napowietrzania, aż do osiągnięcia odpowiedniej konsystencji. Ten proces jest czasochłonny, ale w pełni zachowuje zdrowotne właściwości miodu. Dzięki temu nawet takie miody jak lipowy, czy gryczany, które po skrystalizowaniu przyjmują gruboziarnistą strukturę, stają się miodami o konsystencji kremu czekoladowego.

Co godne podkreślenia, miody te odpowiadają standardom miodów nie podgrzewanych, ponieważ temperatura rozlewu takiego miodu nie przekracza 34 stopni Celsjusza. Jest to temperatura naturalnie panująca w ulu pszczelim.

Szczerze polecamy te gatunki miodów, bo efekty kremowania tych dwóch miodów pozytywnie zaskoczyły nawet nas.

Nasze miody zostały docenione na wielu wystawach i targach. Potwierdzeniem tego są liczne wyróżnienia i nagrody jak na przykład:

Nagroda Marszałka Województwa Łódzkiego  – Tygielek Smaków 2011

Nagroda Marszałka Województwa Łódzkiego  – Tygielek Smaków 2011

Laureat wojewódzkiego etapu Polski Producent Żywności 2012 i 2013.

Laureat wojewódzkiego etapu Polski Producent Żywności 2012 i 2013.

sklep z miodami gratulacje

Pragniemy poinformować, iż w ostatnim czasie otrzymaliśmy również certyfikat "Jakość Tradycja Łódzkie" za nasze miody kremowane.

certyfikat jakość tradycja za miody kremowane

Cieszymy się, że nasi klienci wciąż do nas wracają, niekiedy pokonując wiele kilometrów. by zaopatrzyć się właśnie w nasz miód. Stąd pomysł sklepu internetowego.

 

Sprzedaż tradycyjna i internetowa

Przez wiele lat zaopatrywaliśmy mieszkańców lokalnych rynków. Z czasem zaczęliśmy sprzedawać nasz miód na kiermaszach i na stoiskach z produktami regionalnymi w centrach handlowych. Zyskaliśmy stałych klientów i renomę potwierdzoną wieloma nagrodami. Coraz częściej jednak nasi klienci dopytywali o możliwość zakupu w sklepie internetowym. Dlatego w roku 2013, korzystając z dobrodziejstw internetu, postanowiliśmy udostępnić zakup naszych produktów również w e-sklepie. Ta dziedziną naszej sprzedaży zajmuje się głównie Ewa - najstarsza córka seniora rodziny.

Nasza oferta jest ograniczona ilością zgromadzonego na dany sezon miodu, dlatego może zdarzyć się sytuacja, że w którymś momencie nasz asortyment będzie niepełny. Jako sprzedawcy, którym zależy na wysokim poziomie usług, korzystamy z przesyłek ubezpieczonych za pośrednictwem firm kurierskich UPS oraz DHL, które gwarantują dostarczenie przesyłki do klienta na drugi dzień roboczy. Specjalistyczne pakowanie, korzystanie z usług renomowanych firm i ubezpieczenie wysyłanych paczek minimalizuje ryzyko ich zniszczenia w transporcie. W rzeczywistości po prostu się to nie zdarza, a gdyby taka sytuacja miała miejsce zajmujemy się całym procesem reklamacyjnym, a klientom niezwłocznie dostarczamy świeżą porcję zamówionych miodów.

 

Serdecznie zapraszamy do zakupów!