Filtruj według

Pszczeli kit to hit!

Naturalna substancja produkowana przez pszczoły. Pochodzi z surowców żywicznych, znajdujących się w pąkach drzew liściastych i iglastych takich jak: sosna, świerk i jodła. Propolis wykazuje silne właściwości bakteriobójcze i to jest jego największa zaleta. Występuje w postaci gęstej i lepkiej. Zapach ma cytrusowo – korzenny. Z kolei w smaku propolis jest gorzki. Barwę ma zróżnicowaną, od zielonkawej, przez brązową do czarnej. Pszczołom służy głównie do uszczelniania uli, by zapobiec powstaniu grzybów wewnątrz ula .  Stanowi też ochronę dla pszczół przed chorobami. Można więc powiedzieć że jest to taka ich mała apteczka.

Skuteczna obrona dla człowieka 

Propolis jest także wykorzystywany w medycynie, gdyż przyspiesza gojenie się ran, odmrożeń i oparzeń. Dobrze sprawdza się w leczeniu stanów zapalnych i ropnych stanów skóry, związanymi z grzybicami i innymi zakażeniami. Świetnie sprawdzi się też przy problemach żołądkowych.

Propolis znakomicie chroni organizm człowieka - to dzięki licznym składnikom, wykazującym dużą aktywność biologiczną, znajdującym się w propolisie. Skład każdego z nich różni się, w zależności od surowca, który zbiorą pszczoły. Zazwyczaj jednak są to woski, żywice roślinne i pyłek kwiatowy, a dodatkowo polisacharydy, witaminy i mikro i makroelementy oraz olejki eteryczne. Działa stymulująco i regenerująco. Radzi sobie też z infekcjami i przeziębieniami. Propolis zawiera cenne witaminy: A, B, C, D i E.

Propolis - lepsze samopoczucie i wygląd

Propolis dobrze wpływa na układ krwionośny i serce - wzmacniając naczynia krwionośne. Propolis ma też swoje zastosowanie w kosmetykach, może być pomocny w walce z trądzikiem, ze względu na właściwości antybakteryjne. Chroni skórę przed wolnymi rodnikami, powstającymi pod wpływem stresu, które przyczyniają się do starzenia się naszej cery.  Zwalcza też problemy skórne, takie jak: łuszczyca i atopowe zapalenie skóry. Pomimo pozytywnego oddziaływania, alergicy powinni uważać na propolis,  szczególnie ci, którzy są uczuleni na produkty pszczele, gdyż mogą wystąpić reakcje alergiczne.

Jak stosować?

Propolis dostępny jest pod wieloma postaciami; w formie suchej (do sporządzenia nalewki na spirytusie), tabletek, maści, kropli, a nawet czopków i globulek. Sposób przyjmowania jest indywidualny i opisany na ulotce produktu, z któryą należy się zapoznać. 

W temperaturze około 15℃ propolis przyjmuje postać twardą i kruchą. W temperaturze 70℃ staje się płynny. Natomiast nie rozpuszcza się on w wodzie. 

Kit pszczeli można wprowadzić również do higieny jamy ustnej, gdyż z uwagi  jest pomocny w leczeniu paradontozy, nadwrażliwości oraz stanów zapalnych dziąseł. 

Profilaktyczne stosowanie propolisu pozytywnie wpływa na cały organizm. Mybee i propozycja naturalnego propolisu to przede wszystkim skuteczna tarcza antywirusowa!

Subcategories

Aktywne filtry