Filtruj według

Propolis, czyli kit pszczeli

Propolis to naturalna substancja produkowana przez pszczoły. Pochodzi z surowców żywicznych, znajdujących się w pąkach drzew liściastych i iglastych, takich jak sosna, świerk i jodła. Propolis wykazuje bardzo silne właściwości bakteriobójcze i to jest jego największa zaleta. Najczęściej występuje w postaci gęstej i lepkiej. Jego zapach jest przyjemny i przypomina nutę cytrusowo-korzenną. Natomiast, smak propolisu jest nieco specyficzny i charakteryzuje się gorzkim posmakiem. Przybiera zróżnicowaną barwę, od zielonkawej, poprzez brązową, aż do niemalże czarnej.

Pszczoły wykorzystują propolis głównie do uszczelniania uli, aby zapobiec powstawaniu grzybów. Jednak to nie wszystkie jego funkcje, dzięki swojemu działaniu, stanowi doskonałą ochronę dla pszczół przed różnego rodzaju chorobami, pełniąc rolę swego rodzaju apteczki.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz poznania właściwości propolisu, które oferuje człowiekowi!

Propolis — produkt chętnie wykorzystywany w medycynie

Propolis znalazł szczególne zastosowanie w medycynie, ponieważ wykazuje rozległe działanie, które pozytywnie oddziałuje na cały organizm. Między innymi przyspiesza gojenie się ran, odmrożeń czy oparzeń. Stanowi również doskonały środek podczas leczenia stanów zapalnych i ropnych stanów skóry, wywołanych przez różnego rodzaju grzybice czy inne zakażenia. Propolis jest również chętnie stosowany podczas wszelkich problemów żołądkowych, eliminując towarzyszące im objawy.

Co więcej, propolis stanowi znakomitą ochronę organizmu człowieka, dzięki zawartości licznych składników odżywczych, które wykazują dużą aktywność biologiczną. Warto jednak dodać, że skład propolisu może się różnić w poszczególnych produktach, ze względu na surowiec, z którego powstał. Jednak najczęściej produkt zawiera woski, żywice roślinne, pyłek kwiatowy, jak również polisacharydy, witaminy i mikro-, makroelementy oraz olejki eteryczne. Ponadto wykazuje działanie stymulujące i regenerujące, dlatego stanowi doskonały środek na walkę z różnego rodzaju infekcjami i przeziębieniami. Propolis zawiera również cenne witaminy, takie jak A, B, C, D i E.

Propolis to środek na lepsze samopoczucie i piękny wygląd!

Poza wcześniej wspomnianymi właściwościami, propolis równie dobrze wpływa na układ krwionośny i serce, wzmacniając tym samym naczynia krwionośne. Co więcej, znajduje zastosowanie w kosmetyce, ponieważ okazuje się niezwykle pomocny w walce z trądzikiem, ze względu na swoje właściwości antybakteryjne. Dodatkowo propolis chroni skórę przed wolnymi rodnikami, które powstają najczęściej na skutek stresu oraz przyczyniają się do starzenia cery. Zatem można powiedzieć, że produkt doskonale oczyszcza skórę oraz hamuje procesy starzenia. Propolis jest również wykorzystywany w walce z różnego rodzaju problemami skórnymi, takimi jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Produkt dedykowany jest każdemu z wyjątkiem osób uczulonych na wyroby pszczele, ponieważ propolis może powodować wystąpienie reakcji alergicznych.

Jak stosować propolis?

W odpowiedzi na oczekiwania naszych Klientów, w ofercie przygotowaliśmy propolis dostępny pod wieloma postaciami, między innymi w formie suchej, która umożliwia sporządzenie nalewki opartej na spirytusie, tabletek, maści, kropi, a nawet czopków i globulek. Tak szeroki wybór pozwala odpowiednio dobrać produkt, zgodnie z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. Sposób przyjmowania będzie uzależniony od każdego Klienta, dlatego przez zastosowaniem należy zapoznać się ze szczegółowym opisem zawartym na ulotce produktu.

Propolis — co jeszcze powinieneś o nim wiedzieć?

Warto zaznaczyć, że w temperaturze około 15℃ propolis przyjmuje postać twardą i kruchą, natomiast w temperaturze 70℃ staje się płynny. Podkreślamy, że produkt nie rozpuszcza się w wodzie.

Kit pszczeli można wprowadzić również do higieny jamy ustnej, gdyż jest pomocny w leczeniu paradontozy, nadwrażliwości oraz stanów zapalnych dziąseł. Profilaktyczne stosowanie propolisu pozytywnie wpływa na cały organizm. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą propolisu i wyboru najlepszego rozwiązania. W razie jakichkolwiek wątpliwości służymy pomocą!

Subcategories

Aktywne filtry