Filtruj według

Rodzaj miodu
Rodzaj miodu
Pojemność
Pojemność

Miód naturalny — czyli jaki?

Miód ekologiczny, czyli dobrze znana w kuchni i farmakologii słodka i płynna substancja, jest wytwarzany przez pszczoły miodne z nektaru kwiatów lub z soku, który został wyssany przez owady z żywych części roślin. Miód naturalny dzieli się zatem na nektarowy, spadziowy oraz mieszany nektarowo-spadziowy.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo najlepsze miody naturalne, które zostały w pełni zostały pozyskane w naszej pasiece , a zatem charakteryzują się najwyższą jakością oraz są całkowicie pozbawione jakichkolwiek ulepszaczy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą miodów naturalnych oraz wyboru najlepszego i najsmaczniejszego rozwiązania dla Państwa! Szeroki wachlarz możliwości pozwala śmiało rzec, że każdy znajdzie dla siebie produkt, który w pełni podbije Jego kubki smakowe. A jaki jest Państwa ulubiony miód naturalny?

Rodzaje miodu — jak je rozróżnić?

Mogłoby się wydawać, iż ze względu na wiele rodzajów miodu naturalnego, niełatwo go rozróżnić. Jednak nic bardziej mylnego, jest to niezwykle proste! Miód naturalny nektarowy (kwiatowy), jak sama nazwa wskazuje, powstaje z nektaru roślin miododajnych, takich jak akacja, lipa, rzepak czy facelia. Charakteryzuje się jasnożółtą, a czasem nawet słomkową barwą i łagodnym smakiem, z wyjątkiem miodu gryczanego, który przybiera ciemną barwę i ma intensywny smak. Miód naturalny należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętym naczyniu (słoiku).

Miody spadziowe są natomiast ciemniejszej, bursztynowo-brunatnej barwy, a ich konsystencja jest gęstsza. Co więcej, w smaku są intensywne, a tym samym mniej słodkie od nektarowych.

Wyróżnia się wiele rodzajów miodu naturalnego, a każdy z nich charakteryzuje się innymi walorami prozdrowotnymi:

  • miód spadziowy — działa antyseptycznie, przeciwzapalnie i wykrztuśnie;

  • miód gryczany — wysoka aktywność antybiotyczna, przyspiesza gojenie ran;

  • miód rzepakowy — zapobiega nadciśnieniu, doskonałe źródło energii;

  • miód akacjowy — odżywia i regeneruje organizm w stanach zmęczenia, polecany przy dolegliwościach żołądkowo-jelitowych, działa również uspokajająco;

  • miód lipowy — wysoka aktywność antybiotyczna, wsparcie podczas leczenia przeziębienia i bólu gardła;

  • miód wrzosowy — niezastąpiony przy schorzeniach urologicznych (zapalenie pęcherza, prostata);

  • miód wielokwiatowy — najmniej kaloryczny, wspomaga profilaktykę chorób serca,

Właściwości miodu naturalnego

Dzienne zalecane spożycie miodu wynoszące od 60 do 150 g wpływa korzystnie na funkcjonowanie organizmu ze względu na liczne właściwości medyczne. Wykazuje między innymi działanie przeciwutleniające, przeciwnowotworowe, odtruwające, adaptogenne czy immunoregulujące układ odpornościowy.

Miód naturalny wspomaga również produkcję hemoglobiny, przemianę węglowodanów i lipidów, pracę wątroby oraz układu sercowo-naczyniowego.

Co więcej, miody naturalne wykazują działanie antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe, co oznacza, iż cieszą się uznaniem również w profilaktyce chorób o różnorodnym podłożu.

Jeśli chcą Państwo, aby miody naturalne zachowały swoją pożyteczność na dłużej, istotne jest przechowywanie ich w szczelnych, szklanych słoikach z dala od nasłonecznienia. Właśnie w takim opakowaniu mogą Państwo nabyć miód dostępny w naszej ofercie! Gwarancja zadowolenia to gwarancja jakości!

Miód naturalny — krystalizacja

Istotne jest, by pamiętać, że krystalizacja jest procesem, który występuje naturalnie w miodach naturalnych, jednak nie stanowi żadnego utrudnienia podczas codziennego spożywania wyrobu. Jednak, jeśli wolą Państwo inną konsystencję miodu, warto wspomnieć o profesjonalnej technice kremowania miodu, dzięki której produkt przybiera gęstą i kremową konsystencję oraz taki pozostaje. Tak przygotowane miody naturalne nie tracą żadnych ze swoich pierwotnych właściwości.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty miodów naturalnych oraz wyboru najsmaczniejszego rozwiązania! W razie jakichkolwiek wątpliwości służymy pomocą!

Subcategories

Aktywne filtry