Filtruj według

Miód gryczany - nektarowy


Miód to płynne złoto, znany już od pokoleń, znakomicie sprawdza się w domowych warunkach. Ma wiele zastosowań, mówi się o nim jako uniwersalnym lekarstwie. Obecnie poza klasycznym miodem, możemy dostać również jego inne rodzaje, jednym z nich jest miód gryczany.

Miód gryczany pozyskiwany jest z kwiatów gryki. Składa się z cukrów prostych - glukozy i fruktozy. Posiada wiele właściwości leczniczych, Dedykowany jest osobom chorym na miażdżycę, zwalcza stany zapalne oraz świetnie wspomaga układ krążenia. W miodzie gryczanym znajdziemy też takie składniki jak rutyna, magnez, żelazo czy witamina C, mające dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.


Wygląd, smak i zapach  


Miód gryczany najwyższej jakości, ma charakterystyczny korzenny smak i dość nietypowy, ciężki aromat. Występuje też w odmianie kremowej. Każdy może dobrać coś dla siebie. Miód gryczany to najciemniejszy pszczeli wyrób ze wszystkich - z wyglądu przypomina ciemną, mocno zaparzoną herbatę, najłatwiej go rozpoznać. Pod wpływem światła może nawet przybrać barwę czarną. Smak ma intensywny - słodki, ale lekko pikantny.


Urodowy trik?


Oprócz kuchni, miód gryczany możemy śmiało również użyć w pielęgnacji. Dlaczego? Jest to świetna alternatywa dla maseczek do twarzy oraz do włosów. Opóźnia procesy starzenia, wzmacnia włosy, a także sprawdza się przy problemach z trądzikiem. 


Co jeszcze oferuje sklep Mybee?


Oprócz różnego rodzaju miodów, w ofercie mamy także francuskie mydełka, świece oraz inne miodowe prezenty - starannie zapakowane i często występujące w okazyjnych cenach. Mybee to słodki i naturalny upominek dla bliskich!

miód gryczany