Filtruj według

Miód spadziowy to ulubiony produkt pszczeli wielu smakoszy. Pozyskiwany ze spadzi iglastej miód zapewnia prawdziwą ucztę dla podniebienia, a jego właściwości zdrowotne są nie do przecenienia. Posiada wybitnie cechy bakteriobójcze - szczególnie skuteczne w przypadku chorób górnych dróg oddechowych. Miód spadziowy oferowany przez naszą pasiekę proponujemy Państwu w dwóch rodzajach - typowy miód spadziowy ciekły oraz szlachetny miód spadziowy kremowany.

W sklepie MyBee.pl oferujemy na sprzedaż najwyższej jakości naturalny miód spadziowy, pozyskiwany ze spadzi z drzew iglastych. Powstaje on z wydzieliny czerwców i mszyc żerujących na liściach lub igłach drzew, zebranej przez pszczoły, które składają ją następnie w komórkach jako właśnie miód ze spadzi.

W naszej pasiece wyrabiamy dwa rodzaje miodów spadziowych – szlachetny kremowany oraz typowy miód ciekły. Oferujemy produkty w wielu pojemnościach, począwszy od niewielkich słoiczków 0,25 kg, aż po duże opakowania 1,1 kg. Zapewniamy szybką i bezpieczną dostawę oraz zawsze świeży, najwyższej jakości produkt.

Miód spadziowy i jego dobroczynne właściwości

Wspomniany miód jest nie tylko pyszny, ale i bardzo zdrowy. Ze względu na swe dobroczynne właściwości, bywa często nazywany miodem królewskim. Zawiera aż 9 razy więcej fosforu, sodu, wapnia, potasu, manganu i magnezu oraz 2 razy więcej enzymów, aminokwasów i białek niż miody nektarowe. Co ważne, występują one w łatwo przyswajalnej postaci, dzięki czemu jeszcze lepiej wpływają na organizm. Spadziowy, jako jedyny z miodów, zawiera także wanad, molibden, cynę i srebro, jak również niewielkie ilości witaminy K, PP, C, B6, B2 i A.

miód spadziowy

Miód ten, dzięki silnemu działaniu bakteriobójczemu i wykrztuśnemu, sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku chorób górnych dróg oddechowych, np. zapalenia płuc, przeziębień i uporczywego kaszlu. Pomaga także w regulacji przemiany materii i prawidłowej pracy serca, polepsza krążenie, obniża ciśnienie, poprawia pracę nerek oraz rozszerza naczynia wieńcowe. Działa uspokajająco, zmniejsza napięcie nerwowe, niepokój i bezsenność. Przyspiesza gojenie odmrożeń, oparzeń i ran. Warto go również spożywać, aby znacznie zmniejszyć szkodliwy wpływ alkoholu, herbaty, tytoniu i kawy na organizm, posiada bowiem znakomite właściwości odtruwające. Wzmacnia odporność, pomaga w leczeniu kamicy nerkowej i astmy, nerwicy serca i zapalenia gruczołu krokowego. Zapobiega tworzeniu się kamienia nazębnego. Jest też stosowany jako naturalny środek przeciw nowotworom. Jest słodki, a przy tym małokaloryczny, więc znakomicie nadaje się do słodzenia napojów.

Znakomity smak i kolor miodu spadziowego

Oferowany przez nas miód spadziowy iglasty charakteryzuje się łagodnym, nieco gorzkawym smakiem i charakterystycznym kolorem – bardzo ciemnym z szarym lub zielonkawym odcieniem. Nie jest tak słodki jak miód nektarowy. Dostępny w naszym sklepie miód ze spadzi iglastej uchodzi za znacznie smaczniejszy niż ten ze spadzi liściastej. Jest lepki i gęsty, a przez to cięższy od miodu nektarowego. Ma przyjemny, delikatny zapach, który kojarzy się z żywicą i lasem. Krystalizacja w tym rodzaju miodu przebiega nierównomiernie i powoli, zwykle do roku.

Jak stosować miody spadziowe?

Miód ten dobrze jest spożywać nie tylko w celach leczniczych, ale również profilaktycznych. Warto stosować przynajmniej 1 łyżkę miodu dziennie, np. rozpuszczając go w szklance ciepłego (ale nie gorącego) napoju – mleka, herbaty ziołowej lub soku. Dobrze także używać go zamiast cukru w codziennej diecie.