właściwości miodu spadziowego
Autor wrzesień 12, 2018 0 Komentarzy

Zastosowanie i właściwości miodu spadziowego

Rodzina miodów spadziowych produkowanych w Polsce jest bardzo bogata. Do ich powstania zazwyczaj wykorzystywana jest lepka substancja występująca na drzewach iglastych (w tym zwłaszcza na świerkach i sosnach) zwana spadzią, miody spadziowe mogą jednak powstawać również z wykorzystaniem spadzi występującej na drzewach owocowych. Wybierając miody tego rodzaju należy pamiętać, że te, które swoje istnienie zawdzięczają drzewom owocowym charakteryzują się nie tylko pięknym złocistożółtym kolorem, ale także niezbyt przyjemnym smakiem. Znacznie większe grono zwolenników mają więc miody spadziowe z drzew iglastych, które można rozpoznać już choćby po łagodnym smaku i żywicznym aromacie.

Miody spadziowe z pasieki "Gładys" powstają w ekologicznych lasach Bieszczadów, a to gwarantuje ich wyborny smak i najwyższy gatunek.

Smak miodów spadziowych sprawia, że sięgamy po nie wyjątkowo chętnie, ale nie tylko on przyczynia się do dużej popularności tego gatunku miodu. Miody spadziowe to jeden z produktów pszczelich zachowujących szereg właściwości leczniczych.

  • Cechuje je działanie przeciwzapalne, wykrztuśne oraz antyseptyczne.
  • Jedzenie miodów spadziowych zaleca się przede wszystkim dzieciom i młodzieży, w okresie wzrostu zachorowań na przeziębienie i grypę po miody tego rodzaju powinny jednak sięgać także osoby dorosłe.
  • O jedzeniu miodów spadziowych powinni pomyśleć także seniorzy. Ich łagodny smak nie drażni wrażliwego podniebienia, warto przy tym zwrócić uwagę i na to, że mamy do czynienia z produktami, które wpływają dobroczynnie nie tylko na stawy i układ krwionośny, ale również na pracę serca, a nawet na sposób, w jaki funkcjonuje serce.
  • Miody spadziowe są zalecane również osobom, które zmagają się z problemem obniżonej odporności, warto więc sięgać po nie i wówczas, gdy tryb naszej pracy uniemożliwia nam częste przebywanie na świeżym powietrzu i hartowanie organizmu.

Napisz komentarz