Blog / Aktualności

Właściwości kitu pszczelego

Zapewne większość ludzi kojarzy produkty pszczele głównie ze słodkim, złocistym miodem oraz woskiem - "paliwem" świec i gromnic. Niemniej ważny jest propolis, znany pod zwyczajową nazwą "kit pszczeli". Jest to absolutna podstawa jeżeli chodzi o medycynę niekonwencjonalną, produkty naturalne oraz ziołolecznictwo. Jakie są właściwości kitu pszczelego? W czym pomoże regularne zażywanie propolisu oraz jak go spożywać?

Jak powstaje miód?

Miód to naturalny produkt, którą tworzony jest głównie pszczoły miodne. Jest to najstarsza znana substancja słodząca. Oprócz walorów smakowych, posiada on również właściwości lecznicze. Dzięki zawartym w nim enzymom pszczół oraz nadtlenkowi wodoru, miód posiada działanie antybakteryjne.

Przepisy na dania z miodem

Miód nadaje cudowny aromat i smak wielu daniom, dlatego udostępniamy Wam kilka świetnych przepisów na dania z miodem.

maj 31, 2019

Przepisy na orzeźwiające napoje na lato

Wakacje, wysoka temperatura i spokój. To chwile na, które wszyscy czekamy. Jednak kiedy słońce doskwiera odrobinę za mocno idealnym rozwiązaniem oprócz kąpieli w jeziorze czy morzu są pyszne a zarazem zdrowe orzeźwiające napoje.

maj 16, 2019

Produkty pszczele i ich zastosowanie

Wszyscy doskonale wiedzą, że pszczoły to bardzo potrzebne nam owady, bez których właściwie niemożliwe byłoby nasze życie. To dzięki temu, że zapylają większość roślin możliwa jest produkcja warzyw, owoców i zbóż. Jednak to nie jedyne korzyści jakie człowiek czerpie z pracy pszczół. Możemy również korzystać z produktów, które dostarczają i stosować je w diecie, medycynie oraz kosmetyce. Tym najbardziej popularnym jest miód, który obok propolisu i