miód na włosy
Autor luty 22, 2019 0 Komentarzy

Miód na włosy - jak stosować?

Miód jest naturalnym produktem wytwarzanym przez pszczoły, który znany jest już od wielu stuleci. Oprócz wspaniałego smaku, ma on także wiele właściwości leczniczych, w tym bakteriobójcze czy relaksacyjne. Składnik ten równie chętnie używany jest jako kosmetyk. Miód na włosy stosowany regularnie może znacznie poprawić ich kondycję.

Jakie działanie ma miód?

Miód nakładany na włosy ma przede wszystkim działanie regenerujące - zmiękcza oraz wygładza je, a także silnie nawilża. Dzięki temu jest to produkt, który idealnie sprawdza się w pielęgnacji suchych i łamliwych włosów. Miód polecany jest także jako środek stymulujący ich porost. Zawarte w miodzie składniki odżywcze chronią włosy przed wypadaniem oraz przyspieszają tempo ich wzrostu. W miodzie obecny jest także nadtlenek wodoru, który ma właściwości utleniające, dlatego miód stosowany regularnie na włosy ma działanie rozjaśniające. Efekt ten najlepiej widać na włosach o naturalnym zabarwieniu blond.

Jak stosować miód na włosy?

Miód może być nakładany na włosy w połączeniu z gotowym kosmetykiem, na przykład szamponem, lub w postaci przygotowanych przez nas naturalnej maski, odżywki czy płukanki. W obu przypadkach należy jednak pamiętać, że miód nie może stanowić więcej niż połowę mieszanki. W innym razie może on skleić pasma i utrudnić ich spłukanie oraz rozczesywanie. Aby uzyskać pożądane efekty, kosmetyki z miodem powinny być stosowane na wilgotne włosy i trzymane na nich minimum 20 minut.

Domowe kosmetyki

Kosmetyki z miodem spokojnie przygotować możemy samodzielnie, ze składników, które na pewno znajdziemy w lodówce czy szafce kuchennej. Maski do włosów uzyskać możemy, łącząc miód z sokiem z cytryny (aby uzyskać efekt rozjaśnienia) lub z żółtkami jajek i jogurtem (aby wzmocnić włosy). Odżywkę najłatwiej przygotować zaś z miodu oraz oliwy z oliwek - wtarta w skórę głowy nabłyszczy włosy oraz je wzmocni. Jeżeli zaś potrzebujemy miodowej płukanki, najlepiej rozpuścić miód w szklance z ciepłą wodą, a następnie dodać do niej octu jabłkowego. Taka wygładzająca i nadająca objętości mikstura świetnie sprawdzi się do włosów ze skłonnością do przetłuszczania.

Przygotowując własne kosmetyki z miodem należy jednak pamiętać, aby zawsze przyrządzić ich dokładnie tyle, ile potrzebujemy w danym momencie. Świeże kosmetyki sporządzane z naturalnych składników dają bowiem najlepsze efekty.

Napisz komentarz