miód z kurkumą
Autor luty 24, 2020 0 Komentarzy

Miód z kurkumą - właściwości i stosowanie

Coraz więcej ludzi składania się ku powrotowi do naturalnych metod leczenia. Jedną z niezawodnych metod walki ze stanem zapalnym organizmu jest miód z kurkumą. Dlaczego jest tak skuteczny?

Miód naturalny

Działa przede wszystkim przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo oraz przeciwgrzybiczno. Poprawia także funkcjonowanie naturalnej flory jelitowej. Jest również silnym antyutleniaczem. Działa doskonale przeciwko przeziębieniom i osłabieniom organizmu. Miód przyspiesza również gojenie ran, a regularnie stosowany obniża ciśnienie.

Wybierając miód, warto zwrócić uwagę, aby był on pochodzenia naturalnego i nie posiadał dodatku cukru. Na półkach sklepowych odnajdziemy wiele rodzajów miodu. Każdy z nich można zmieszać z kurkumą, ale dodatkowo, różne rodzaje miodu oferują inne działanie prozdrowotne. I tak przykładowo, miód z rzepaku wzmacnia nasze serce, a miód akacjowy pomoże walczyć z nadkwasotą żołądka oraz wesprze nas przy problemach z nerkami. Z kolei miód wielokwiatowy jest najlepszy, gdy zależy nam na zawartości aminokwasów i związków mineralnych. Jeżeli cierpmy na kłopoty ze wzrokiem lub pamięcią, wybierzmy miód gryczany ze względu na bogata zawartość witamin C i B.

Kurkuma

Roślina uprawiana głównie w krajach tropikalnych, Indiach i Azji. Pomarańczowo-brązowy proszek, który spożywamy to starte kłącze. Wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne. Wpływa także na poprawę odporności organizmu. Naukowe doniesienia wskazują także na pozytywne działanie kurkumy, jeżeli chodzi o walkę z nowotworami. Kurkumina zawarta w kłączu nie tylko działa destrukcyjnie na komórki nowotworowe, ale także pobudza nasz organizm do wzmożonej walki. Stosując miód z kurkumą unikniemy konieczności zażywania wielu leków. Związek ten wykazuje działanie równie silne, jak niektóre antybiotyki.

Mało znane działanie miodu i kurkumy

Oprócz działania wzmacniającego i przeciwchorobowego, mieszanka pomaga walczyć z chorobami układu oddechowego, ale także zwalcza zapalenie stawów i artretyzm. Jeżeli próbujemy zgubić zbędne kilogramy, regularne spożywanie kurkumy przyspieszy przemianę materii i pomoże nam pozbyć się zbędnego tłuszczu.

Jak stosować miód z kurkumą?

Aby rozwór był skuteczny, należy go prawidłowo przygotować. Do ćwierćlitrowego słoika z miodem dodajemy dwie i pół dużej, kuchennej łyżki kurkumy. Zawartość słoika należy dokładnie wymieszać. Miksturę można stosować do rozpuszczenia w wodzie. W zależności od stopnia osłabienia powinniśmy stosować ją co dwie do sześciu godzin. Na ogół objawy choroby ustępują samoczynnie już po kilku dniach kuracji.

Napisz komentarz