Autor kwiecień 09, 2021 0 Komentarzy

Kosmetyki na bazie miodu - właściwości i korzyści

Miód - antybiotyk i kosmetyk XXI wieku

 

O popularności i skuteczności kosmetyków naturalnych nikomu nie trzeba mówić - jest to trend, który zapewne zbyt szybko nie odejdzie. Jednym ze składników takich kosmetyków jest miód. Nazywany antybiotykiem XXI wieku, jest powszechnie znany ze swoich właściwości zdrowotnych. Znajduje też swoje zastosowanie w kosmetyce, ze względu na swoje właściwości bakteriobójcze i nawilżające oraz to, że przyspiesza gojenie się ran i zmniejsza ryzyko powstawania blizn.

 

Korzyści kosmetyków na bazie miodu

 

Korzyści płynące ze stosowania kosmetyków na bazie miodu są bardzo liczne. Sam miód jako baza dla kosmetyków jest bardzo uniwersalny, co oznacza, że nadaje się dla wielu rodzajów skóry. Miód sprawia, że skóra jest bardziej nawilżona i odżywiona, a dodatkowo może być sprzymierzeńcem w walce z trądzikiem, bliznami, zmarszczkami i przebarwieniami. Co ważne, miód doskonale sprawdza się zarówno w kosmetykach do twarzy i ciała, jak i do włosów.

 

Kosmetyki na bazie miodu w pielęgnacji cery tłustej

 

Skóra tłusta ma to do siebie, że zmaga się z różnymi wypryskami. Kluczowe więc będzie tutaj działanie antybakteryjne miodu. Miód może być składnikiem zarówno kremów do twarzy, jak i peelingów. Peelingi złuszczają martwy naskórek, co jest kluczowe w pielęgnacji cery tłustej i mieszanej. Istotne w pielęgnacji tego typu jest nawilżanie. Oczywiście, tłusta cera nie wymaga go tak bardzo, jak na przykład sucha, ale błędem jest pomijanie tego kroku w pielęgnacji.

 

Miód w pielęgnacji cery suchej

 

Skóra sucha - jak sama nazwa wskazuje - potrzebuje nawilżenia i odżywienia, ponieważ jest odwodniona. Tutaj miód będzie idealnym rozwiązaniem, ponieważ sprawi, że skóra ponownie będzie elastyczna i miękka. W przypadku cery suchej nie ma też znaczenia, jaki rodzaj miodu będzie bazą stosowanych kosmetyków, ponieważ każdy ma silne właściwości nawilżające i odżywiające.

 

Miód a pielęgnacja cery wrażliwej

 

Zanim zastosujemy kosmetyki na bazie miodu, należy przeprowadzić próbę uczuleniową, ponieważ ten typ cery rządzi się swoimi prawami i dbanie o nią jest dosyć wymagające. Miód może przysłużyć się skórze wrażliwej dzięki swoim właściwościom kojącym, ochronnym i regenerującym. Ten składnik również łagodzi podrażnienia, więc tym bardziej jest wskazany do tego typu cery.

 

Miód jako eliksir młodości

 

Właściwości utleniające miodu mogą spowolnić procesy starzenia się skóry i zwiększyć jej elastyczność. Kosmetyki na bazie miodu mają też właściwości ochronne, co jest ważne w przypadku cery dojrzałej, ponieważ można ją łatwo uszkodzić.

 

Natura ma to do siebie, że produkuje wszystko, co najlepsze dla zdrowia i urody - miód nie jest tu wyjątkiem. Wybierając kosmetyki na bazie miodu, warto kierować się własnymi potrzebami. Jednak, niezależnie od typu skóry, miód odpowiednio zadba o naszą cerę i sprawi, że będzie w dużo lepszej kondycji.

Sprawdź naszą ofertę kosmetków prosto z ula!

Napisz komentarz