miód na twarz
Autor styczeń 23, 2019 0 Komentarzy

Miód na twarz - niezastąpiony kosmetyk od wieków

Domowe zastosowania miodu w ogromnym stopniu zdominowały nasze kuchnie. Jego dobroczynne właściwości okazują się skuteczne nie tylko w aspektach kulinarnych, ale również pielęgnacyjnych skóry! W jaki sposób miód na twarz może zadbać o naszą urodę?

Pielęgnacyjne właściwości miodu — u kogo się sprawdzi?

Miód ma doskonałe właściwości antybakteryjne, w związku z czym stosowany powinien być szczególnie u osób, które zmagają się z trądzikiem. Choć duża zawartość cukru kojarzy nam się raczej z przeciwwskazaniem do stosowania go przy tym problemie skórnym, jednak w przypadku pielęgnacji cery związki cukrowe wykazują właściwości lekko nawilżające, co również sprawdzi się w przypadku cery tłustej, często nadmiernie przesuszanej.

Miód ma dość niskie pH (kwaśne), które jest podobne do pH skóry, dzięki czemu wzmacnia on jej naturalną barierę ochronną. Miód na twarz działa również przeciwzapalnie, co przyczynia się do poprawy stanu skóry trądzikowej, tłustej, a także wrażliwej.

Zawarte w tym najbardziej popularnym produkcie pszczelim antyoksydanty przyczyniają się do opóźnienia procesu starzenia skóry, dlatego miód polecany jest także w pielęgnacji skóry dotkniętej tym problemem.

Miód na twarz w formie maseczki — wychwalany od pokoleń

W kosmetyce i kosmetologii miód na twarz wykorzystywany jest zazwyczaj do wzbogacenia masek pielęgnacyjnych. Jest to jego najbardziej popularne zastosowanie nie bez powodu — działa on bowiem na skórę na wielu różnych płaszczyznach, zarówno nawilżając, jak i nie nasilając jej przetłuszczania się.

W zależności od rodzaju cery warto połączyć miód naturalny z odpowiednimi składnikami aktywnymi: np. żelem z aloesu dla cery wrażliwej lub olejem ze słodkich migdałów dla cery suchej. Równie dobrą kombinacją jest miód oraz biała glinka, która szczególnie sprawdzi się u posiadaczy cery tłustej. Miód sprawdzi się również jako jednoskładnikowa maska. Niezależnie od wybranego rodzaju maski, otrzymany produkt należy nałożyć na twarzy na około 10-15 minut, a następnie zmyć za pomocą ciepłej wody. Zabieg powtarzać 1-2 razy w tygodniu.

Mycie twarzy miodem — czy to możliwe?

W ostatnim czasie znacznie wzrasta popularność oczyszczania twarzy za pomocą składników pochodzących z natury. Miód również jest jednym z produktów, które znajdują w tym przypadku zastosowanie. Choć nie jest tak używany powszechnie, daje rewelacyjne efekty oczyszczające, a dodatkowo wykazuje wspomniane już działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

miód na twarz

W celu oczyszczenia twarzy należy uprzednio zmyć makijaż, a następnie rozprowadzić na skórę miód rozcieńczony wodą (najlepiej kwiatową). Doskonale sprawdzi się tutaj miód o nieco bardziej płynnej i kremowej konsystencji. Otrzymaną mieszankę należy delikatnie wmasować w twarz i zmyć ciepłą wodą. Zabieg powtarzać kilka razy w tygodniu.

W przeciwieństwie do sklepowych preparatów oczyszczających miód na twarz nie działa silnie ściągająco, choć zauważyć można lekką poprawę napięcia skóry twarzy. Dodatkowo pięknie pachnie, co również przekłada się na przyjemność jego stosowania.

Napisz komentarz